KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 14641039
nr 1464 1039
Carl Bennet
(1800-1878), Sverige
Teckningar, 3 st, 1800-talets första hälft. Signerad. Yttermått inklusive ram: 27x20-28x35 cm
Carl Stefan Bennet, svensk målare och militär född i Lyngby 1800, död 1878 i Stockholm.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:43:39
14/4 13:58:32
- Klassiska
25 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Carl Bennet
Läs mer om Carl Bennet