KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 14641039

nr 1464 1039

Carl Bennet

(1800-1878), Sverige

Teckningar, 3 st, 1800-talets första hälft. Signerad. Yttermått inklusive ram: 27x20-28x35 cm

Carl Stefan Bennet, svensk målare och militär född i Lyngby 1800, död 1878 i Stockholm.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 25 april 2022
kl 18:43:39

14/4 13:58:32 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Carl Bennet

Läs mer om Carl Bennet